4 Aralık 2011 Pazar

Saç Boyatmak İnsanın Başına En Az Bu Kadar Bela Açabilir!!!!

     Yıllarca sarı kullandığım saçlarımı kendi rengime döndürmeye karar verdim bir gaflet anında..aslında biraz değişiklik isteği ve saçlarımın çok yıpranmış olması bu dönüşümde etkili oldu ama olmaz olaydı..tam bir felaket oldu benim için.. hassas bir cilde sahip olmak her zamanki gibi beni şaşırtmadı saç boyamada da dert açtı başıma ve büyük bir alerjiyle karşı karşıya kaldım. her zaman yapılan röflelerdeki cilalarda ya da 2 kez boyattığımda karşılaşmadım bunun gibi bir sorunla..bir gecelik ufak kaşıntılar olur ve hemen geçerdi..bu kez tamamen farklıyıdı durum,öyle ki 3 tane serum kremler iğneler haplar derken kaşıntının bir türlü geçemedik önüne hatta boyatalı yaklaşık 20 gün olmasına rağmen hala kaşıntılar devam ediyor. en kötüsü de cildimde oluşan kızarıklıkların bıraktığı izler hala geçmedi ama umarım en kısa zamanda geçer..

    Tüm bunlarla uğraşmam yetmiyormuş gibi bana yaptığı en büyük kötülükte sınavıma girememiş olmamdı..okuldaydım aslında sınav saatinde ama öyle berbat bir haldeydim ki hocayla konuşup soluğu acilde aldım..tabi bu kadarla da kalmadı bir de babamla kavga ettim sınava giremedim diye..yani kısacası olay benim için saç boyatmaktan çıkıp felaket halini almaya başladı..çok merak ediyorum acaba bir saç boyatma işlemi başkaları içinde böyle senaryolar yaratmış mıdır??..hee bir de son olarak boyanın bana attığı son ve en kötü kazıta şu ki; 3 gün daha göreceğim sevgilimin 2 saat sonra yanından ayrılmak zorunda kalmaktı. 

     Ben boluda okudum üniversiteyi ve 2 dersim kaldı malesef ama 2 ders için bolu'da kalmadım ve ara ara derslere gidip geliyorum ya da sınavlara..işte tam da sınav haftası oldu bu olay..5 gün kaldım orada ancaaak sınavlar yüzünden doğru düzgün göremedim sevgilimi.tek hayalimiz hafta sonu beraber vakit geçirmekti ama nerdeee babayla yapılan tartışma üzerine gül ilk otobüse biner ve hoooop istanbulda.. yani tam bir fiyasko :(

     Her neyse bütün bunları atlattım bir şekilde ama yine dertliyim yine dertliyim..sarının üzerine yapılan boya akmaya başladı ve hiçte hoşlanmadığım bir renk çıkmaya başladı ortaya turuncu turuncu ıyyy çok fenaya doğru gidiyo kısacası..ama daha da kötüsü gittiğim doktor tekrar saçımı boyatırsam daha da büyük reaksiyonlar alacağım konusunda beni uyardı..şimdi bende ne yapsam da bir çözüm bulsam diye uğraşıyorum..ama durum benim için belli gibi. kaşıntıların hala geçmemesi her ne kadar beni şuan için caydırsa da kendimi tanıyorum ve bu saçlarla duramayacağımı biliyorum. bu defa kuaför yerine evde kendim boyamayı düşünüyorum sonuçta artık saçım koyu ve evde rahatça boyayabilirim..beni cesaretlendirense evdeki boyaların kuafördeki boyalar kadar yoğun olmaması dolayısıyla da bu kadar etki etmemesini düşünmem.umarım yanılmam da bu saç renginden kurtulurum aynı zamanda da daha az etkilenirim.
     
     

4 yorum:

 1. çok kötü olmuş yaa:(

  YanıtlaSil
 2. hoşgeldiniz aramıza:)
  hayırlı olsun sayfanız..
  izliyorum sizi..
  bende beklerim sayfama..
  kucak dolusu sevgiler:)

  YanıtlaSil
 3. hemde nasıl kötü,inan yaşarken daha berbattı yazdığım yanında azz kalır :(

  YanıtlaSil
 4. hoşbulduuk:)çok teşekkür ederim,bundan sonra sayfalarımızda daha çok görüşmek dileğiyle..

  YanıtlaSil